Atrakcje Podlasia

Atrakcje Podlasia

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Wakacje trwają już w najlepsze, więc najwyższy czas zaplanować swój urlop. Najpopularniejszymi destynacjami wczasowymi w Polsce są nadal wybrzeże lub Tatry. Jednak większość Polaków widziała już te miejsca nawet po kilka razy w życiu. Warto choć jeden sezon urlopowy poświęcić na to, by poznać bardziej nieoczywiste, a niezwykle piękne miejsca. Przedstawiamy atrakcje, jakie możesz spotkać na Podlasiu.    

Podlasie – zielone płuca Polski   

Ten tytuł dla Podlasia nie jest przypadkowy, przy wschodniej granicy Polski znajduje się najwięcej rezerwatów przyrody, Parków Narodowych i krajobrazowych. Czarujące widoki dzikiej i nienaruszonej przez działalność człowieka natury naprawdę mogą zachwycić nawet najmniej wrażliwego na piękno człowieka. To o tych krajobrazach powstawały wiersze i piosenki, a kto chociaż raz miał okazję zachwycić się tym regionem, tęskni za nim przez wiele lat..Narwiański, Biebrzański i Białowieski Park Narodowy to miejsca, które każdy powinien odwiedzić chociaż raz. Parki i rezerwaty uczą nie tylko dzieci o szacunku do przyrody i natury.   

Bieszczady   

Ta niezwykła kraina oczarowuje każdego, kto ją odwiedza. Bieszczady, choć nie są wysokimi, spektakularnymi górami, jak na przykład Tatry, swoim urokiem zjednują sobie miłośników z równie dużą siłą. To właśnie o Bieszczadach zespół Stare Dobre Małżeństwo śpiewał: “Studnie tutaj zarosły wspomnieniem, sady tutaj pokrzywione dziko, w procesji sierpniowej schodzą zioła, do cerkiewek pukają po cichu. Ta kraina – święta, niepojęta. W tej krainie pięknie, tajemniczo”. Nie ma chyba lepszych słów, by zareklamować Bieszczady, jako miejsce na tegoroczny wypoczynek.    

Solina to jedna z najpopularniejszych wśród turystów miejscowości na Podlasiu. Nic w tym dziwnego! Piękne Jezioro Solińskie z plażą i kąpieliskiem oraz inne atrakcje przygotowane dla odwiedzających sprawiają, że jest to idealne miejsce na komfortowy odpoczynek blisko natury. Otwarta niedawno kolejka gondolowa pozwala podziwiać z lotu ptaka piękno wsi Solina oraz bieszczadzkich krajobrazów, a trasa kolejki kończy się na szczycie góry Jawor.   

Zabytki na Podlasiu   

Podlasie to także idealne miejsce dla miłośników historii oraz architektury. Jest to bowiem kraina niezwykle bogata w zabytki. Z racji małej odległości od wschodniej granicy, na Podlasiu aż roi się od pięknych, wiekowych cerkwi prawosławnych. Odwiedzając je można spotkać się z zupełnie inną kulturą i sztuką sakralną, ale także nieoczywistym w Polsce stylem budownictwa. Wspaniałe ikony napisane przed setkami lat oraz ornamenty zdobiące wnętrza cerkwi są niezwykłą gratką dla pasjonatów sztuki oraz kultury słowiańskiej. Przekonaj się, jak bardzo prawosławne świątynie różnią się od katolickich kościołów.   

Warta zobaczenia jest także dziewiętnastowieczna Twierdza Zaporowa Osowiec, zbudowana przez Rosjan w celu ochrony zachodniej granicy Cesarstwa Rosyjskiego. To miejsce z pewnością przyciągnie miłośników historii i wojskowości. Od 1988 roku Twierdza widnieje w rejestrze zabytków i od tego samego roku na jej terenie funkcjonuje Muzeum Twierdzy Osowiec. Fort Centralny i Szwedzki są w dobrym stanie, dwa pozostałe popadają w ruinę. Odwiedzający mają szansę zwiedzić zarówno naziemną część fortyfikacji, jak i jej podziemne tunele nawiedzane przez ducha Czarnej Damy.   

Fot.: HeborStudio/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Przyglądamy się perfumom Versace. Jaki zapach powinnaś wybrać dla siebie?
Przyglądamy się perfumom Versace. Jaki zapach powinnaś wybrać dla siebie?
Marka Versace podbiła rynek perfum. Sprawdź, jaki zapach wybrać dla siebie!
Czym się wyróżnia biżuteria damska ze stali chirurgicznej?
Czym się wyróżnia biżuteria damska ze stali chirurgicznej?
Biżuteria jest nieodłącznym elementem stylizacji umiejącym wydobyć upragnione cechy. Dlatego na rynku można spotkać się z szerokim wyborem tych produktów również ze stali chirurgicznej, która ze względu na swoje właściwości i cenę jest dobrą alternatywą dla metali szlachetnych.
Jakie buty damskie na lato kupić?
Jakie buty damskie na lato kupić?
Lato to czas, kiedy chcemy czuć się lekko i swobodnie, zarówno w ubraniach, jak i w butach. Wybór odpowiednich butów damskich na lato może okazać się trudny, ale warto zwrócić uwagę na kilka aspektów, które pomogą nam dokonać najlepszego wyboru. Jakie buty na lato kupić?
Ostatnie wpisy