Najdroższe alkohole świata

Najdroższe alkohole świata

Styl życia
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Wow, cena tych trunków naprawdę potrafi przyprawić o zawrót głowy. Sprawdź, ile trzeba zapłacić za naprawdę ekskluzywny trunek… oraz jego opakowanie!

Alkohol – synonim luksusu?

Napoje alkoholowe towarzyszą ludziom od wieków, a ich obecność na stołach niewiele osób dziwi. W wielu przypadkach dobrej zabawie towarzyszy właśnie alkohol. Nie jest to oczywiście konieczność, ale dla mnóstwa osób bardzo miły dodatek. Jak wszystko, alkohole są zróżnicowane cenowo. Potrafią być niedrogie, ale także kosztować krocie. Oto najdroższe alkohole świata. Sądzisz, że byłbyś w stanie tyle wydać, aby skosztować luksusowego trunku?

Tequila Ley Pasión Azteca

To prawdziwa gratka dla miłośników tequili. Tequila Ley Pasion Azteca kosztuje „jedynie” ponad 3 miliony dolarów. Wszystko dzięki unikalnej butelce zaprojektowanej przez Meksykanina Alejandro Oropeza.

Diva Vodka

Za ten wywodzący się ze Szwecji ekskluzywny trunek zapłacimy milion dolarów. To więc cena wręcz okazyjna, prawda? Co ciekawe, płacimy w tym przypadku głównie za opakowanie. Diva Vodka ma w swojej butelce miejsce na 48 kamieni szlachetnych. Nabywca może dowolnie je wybrać i ułożyć według własnego gustu kolorystycznego. 

Billionaire Vodka

Pozostańmy przy wódkach. Ta jest prawdziwą perełką, bo szczęśliwy nabywca zapłaci… prawie 4 miliony dolarów za butelkę. A butelka jest nie byle jaka – pokryta futrem oraz trzema tysiącami diamentów. Sam lany z niej alkohol podobno smakuje wybornie, ale o tym przekonają się posiadacze naprawdę sporych funduszy. 

Henri IV Dudognon Heritage

Już za 2 miliony dolarów możesz stać się posiadaczem koniaku, który swój niesamowity smak zawdzięcza stuletniemu leżakowaniu. Butelka Henri IV Dudognon Heritage waży 8 kg, a zdobi ją złoto, platyna i ponad 6 tys. diamentów. Na pewno nieźle prezentowałaby się w domowym barku!

Screaming Eagle

Czy są tu miłośnicy wina? Przedstawiamy najdroższy tego typu trunek na świecie. Choć nie leżakowało latami, czas oczekiwania na nie to około 12 lat. Specjaliści uważają Screaming Eagle za wino właściwie idealne! Z tego powodu za butelkę trzeba zapłacić 500 tysięcy dolarów. 

Mendis Coconut Brandy

Może szklaneczkę brandy? Na przykład takiego, za którego butelkę trzeba zapłacić… milion dolarów? Trzeba przyznać, że Mendis Coconut Brandy to iście luksusowy trunek. Produkuje się ją z orzechów kokosowych prosto ze Sri Lanki. Unikalna receptura sprawia, że raczej nie może sobie na nią pozwolić osoba zarabiająca średnią krajową.

D’Amalfi Limoncello Supreme

Trudno byłoby znaleźć droższy alkohol. Oto lider naszego zestawienia, czyli D’Amalfi Limoncello Supreme. Nie jest to wódka ani wino, a po prostu likier. Przy jego zakrętce znajduje się diament, a cena butelki wynosi 44 miliony dolarów. Nabywca tego alkoholu musi być naprawdę interesującym człowiekiem!

Zdj. główne: Louis Hansel/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Armani otworzył butik w Warszawie! Jak wygląda jego oferta?
Armani otworzył butik w Warszawie! Jak wygląda jego oferta?
Wyjątkowe perfumy oraz luksusowe kosmetyki do pielęgnacji i makijażu od Giorgio Armani możesz kupić we flagowym butiku w Polsce. To pierwsze takie miejsce w naszym kraju!
4 najpiękniejsze butiki świata
4 najpiękniejsze butiki świata
Są na świecie butiki tak piękne, że nie można przejść obok nich obojętnie. Poznaj najpiękniejsze butiki na świecie!
Jak dobry psychodietetyk może pomóc w walce z niezdrowymi nawykami żywieniowymi
Jak dobry psychodietetyk może pomóc w walce z niezdrowymi nawykami żywieniowymi
Dowiedz się, jak profesjonalnego psychodietetyka wykorzystać do walki z niezdrowymi nawykami żywieniowymi, i pozyskać zdrowie oraz dobrą sylwetkę.
Ostatnie wpisy