Poznaj najważniejsze właściwości igieł do tatuażu

Poznaj najważniejsze właściwości igieł do tatuażu

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Igły do tatuażu są jednym z najważniejszych narzędzi, jakie wykorzystuje tatuażysta. To element, który bezpośrednio wpływa na jakość i trwałość tatuażu. Z tego powodu ważne jest, aby znać właściwości igieł do tatuażu i wybrać odpowiedni ich rodzaj i rozmiar dla danego zadania.

Jaki rozmiar igły wybrać?

Rozmiary igieł do tatuażu są oznaczone numerami, a im mniejsza liczba, tym większa igła. Najczęściej używane mają numer 3, 5, 7, 9 i 14. Igły z numerem 3 i 5 są stosowane do wypełniania większych powierzchni, na przykład do tła lub wypełniania dużych kształtów. Po te z numerem 7 i 9 tatuażysta sięga w celu cieniowania, tworzenia konturów i wypełniania mniejszych obszarów. Igły z numerem 14 służą do wypełniania bardzo małych obszarów lub do wykonania detali.

Igły mogą mieć różną ilość końcówek, zwanych ostrzami. Ilość ostrzy wpływa na to, jak duży będzie ślad i jak głęboko wniknie w skórę. Igły z jednym ostrzem mają największą średnicę i powodują największy ślad (wnika głębiej w skórę). Te z dwoma ostrzami tworzą mniejszy ślad i płytsze nacięcie, co jest przydatne przy cieniowaniu. Igły z trzema lub więcej ostrzami pozwalają na wykonanie jeszcze mniejszych detali, ale wymagają większej precyzji podczas pracy.

Główne rodzaje igieł

Igły do tatuażu są wykonane z wysokiej jakości stali chirurgicznej, która zapewnia trwałość i odporność na korozję. Różnią się między sobą średnicą, długością oraz kształtem. W zależności od rodzaju tatuażu, który chcesz wykonać, można wybrać odpowiedni rodzaj igieł.

Pierwszym rodzajem są igły linerowe. Bardzo cienkie, posiadają jeden rząd igieł. Są one idealne do rysowania cienkich linii, które stanowią podstawę większości tatuaży. Pozwalają na precyzyjną pracę, dzięki czemu tatuażysta może uzyskać bardzo dokładny i czysty efekt.

Drugim rodzajem są igły shaderowe. Posiadają wiele rzędów igieł ułożonych w kształcie łuku. Sprawdzą się do wypełniania powierzchni tatuażu. Pozwalają na równomierne rozprowadzenie farby, dzięki czemu tatuaż będzie wyglądał bardziej jednolicie i estetycznie.

Kolejnym rodzajem igieł są igły magnumowe. Składają się z kilku rzędów igieł ułożonych w kształcie wachlarza. Są idealne do wykonywania cieni i gradientów w tatuażu. Igiełki magnumowe pozwalają na łagodne przejścia między kolorami, dzięki czemu tatuaż będzie wyglądał bardziej realistycznie.

Ostatnim rodzajem są igły do konturowania – idealne do wykonywania grubych, czarnych linii, które stanowią ramy dla tatuażu. Umożliwiają uzyskanie wyraźnych, mocnych linii, które będą dobrze widoczne przez długi czas.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy znasz te możliwości stylizacji zarostu i brody?
Czy znasz te możliwości stylizacji zarostu i brody?
Brodacze, co musicie wiedzieć o stylizacji swojego zarostu? Co Wam się przyda? Czy powinniście zaopatrzyć się w jakieś kosmetyki? Jak dobrać kształt brody? Odpowiadamy!
Co ubierać wiosną?
Co ubierać wiosną?
Chcesz odświeżyć swoją szafę na wiosnę? Przedstawiamy największe trendy na 2023!
Kultowe marki szpilek. To o nich marzą kobiety z całego świata
Kultowe marki szpilek. To o nich marzą kobiety z całego świata
Ręka do góry, kto uwielbia luksusowe szpilki? My na pewno! Obok produktów tych kreatorów mody naprawdę trudno jest przejść obojętnie…
Ostatnie wpisy