Jasna cera – sprawdź, jak nie wyglądać blado!

Jasna cera – sprawdź, jak nie wyglądać blado!

Uroda
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Masz problem ze zbyt jasną cerą? Wiecznie wyglądasz na bladą jak ściana? Oto nasze sposoby, które pozwolą Ci pozbyć się tego problemu!

Wiele kobiet zastanawia się, jak pozbyć się bladej cery za pomocą domowych kosmetyków. Okazuje się, że sposoby na osiągnięcie tego są równie proste, co szybkie. Kwestią jest dopasowanie kilku komponentów, które zdecydowanie poprawią Twoją urodę, dodając jej rumieńców!

Co oznacza blada cera?

Wyjątkowa bladość, którą najczęściej obserwujemy na twarzy, może mieć co najmniej kilka przyczyn. Najczęściej mówi się o chorobach, które wpływają na Twoją cerę, wspomnijmy choćby anemię. Dodatkowe objawy (takie jak sine usta, ciemne obwoluty dookoła oczu, czasem wręcz sińce pod nimi) mogą świadczyć o innych poważnych chorobach. Schorzeniami, które przyczyniają się do pojaśnienia cery, są:

 • hipoglikemia,
 • niedoczynność tarczycy,
 • zaburzenia odżywiania (na przykład anoreksja),
 • owsica,
 • wstrząsy,
 • albinizm,
 • białaczka.

Należy jednak zaznaczyć, że nie zawsze tak jest. Czasami bladość jest elementem naszej urody, który powinniśmy zaakceptować. Jednakże w niektórych przypadkach, zwłaszcza kiedy białość skóry jest niepokojąco intensywna i występuje z innymi objawami, może świadczyć o chorobie. W takiej sytuacji konieczne jest udanie się do lekarza.

Czy solarium jest zdrowe?

Część osób, które mają wyjątkowo bladą cerę, postanawia się z nią zmagać za pomocą solarium. Średnio taki zabieg może kosztować od dwóch do trzech złotych za minutę. Standardowa sesja powinna trwać od około 5 do 10 minut. Ekstremalnie długie trwają do 20 min.

Problem w tym, że według najnowszych badań regularne korzystanie z solarium zwiększa zdecydowanie szansę na wystąpienie nowotworu skóry. Ponadto u osób poniżej trzydziestego roku życia możliwość zachorowania na czerniaka jest większa o 20 proc. w porównaniu do osób, które opalają się regularnie tylko na słońcu. Prawdopodobieństwo to zwiększa się jednak po przekroczeniu „rubikonu życia” aż do 75 proc.!

Jak nie wyglądać blado?

Wśród sposobów, o których musisz pamiętać, są:

 • odpowiednia ilość snu (przynajmniej 7 godzin dziennie),
 • regularna aktywność fizyczna,
 • zbilansowana dieta,
 • picie odpowiedniej ilości wody (absolutne minimum to półtora litra wody, zwłaszcza w sezonie zimowym).

Ponadto, jeżeli nie masz naturalnie ciemnej cery, nie opalasz się, to miej świadomość, że Twoja cera gorzej będzie tolerować jaskrawe odcienie kosmetyków. Warto zatem postawić na ciemne tonacje, choć nie przesadzaj z kontrastem! Przy korzystaniu na przykład ze szminki uwzględniaj również swój kolor włosów.

W przypadku bladej cery powinno stosować się delikatniejsze, bardziej pastelowe barwy, szczególnie te, które będzie można kojarzyć z kolorem kwiatów takich jak wyblakła czerwona róża czy soczysta brzoskwinia. Dzięki nim porcelanowa skóra nabiera pięknych i nieostrych kontrastów. Wieczorami możesz natomiast zastosować nieco mocniejsze tony – głęboką czerwień np. żurawinę. Pomadkę dopasuj do koloru włosów.

Pamiętaj także, że jasna cera nie jest powodem do wstydu. Bynajmniej – dopiero z rozwojem solariów w latach 30 XX wieku zaczęto uważać, że ciemniejsza cera jest atrakcyjna. Do tego momentu do alabastrowa skóra była uważana za szlachetną!

Zdj. główne: Alexander Grey/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Korzyści płynące z integracji grupowej podczas spływu pontonem
Korzyści płynące z integracji grupowej podczas spływu pontonem
Odkryj niesamowite korzyści, które niesie za sobą integracja grupowa podczas spływu pontonem - doskonałe dla team buildingu, poprawy komunikacji i budowania więzi!
Jak złocone naszyjniki mogą podkreślić twoją wyjątkowość i elegancję
Jak złocone naszyjniki mogą podkreślić twoją wyjątkowość i elegancję
Odkryj, jak złocone naszyjniki mogą wydobyć twoją autentyczną wyjątkowość i wznieść twój styl do pełnego piękna i elegancji. Porozmawiamy o kluczowych czynnikach, które czynią te biżuterię idealnym wyborem dla każdej kobiety.
Jakie zalety ma mikronakłuwanie skóry?
Jakie zalety ma mikronakłuwanie skóry?
Mikronakłuwanie skóry, znane również jako terapia mezoterapii igłowej lub rolkowanie igłowe, to innowacyjna metoda stosowana w dziedzinie medycyny estetycznej i dermatologii.
Ostatnie wpisy