Jak dopasować kolor peruki do cery?

Jak dopasować kolor peruki do cery?

Dla niejUroda
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Nowoczesne peruki potrafią do złudzenia przypominać naturalne włosy. Jeśli zależy Ci na szybkiej odmianie wizerunku, możesz zaopatrzyć się w jedną z nich. Aby podkreślić atuty urody, dobierz perukę do kształtu twarzy oraz koloru cery. 

Rodzaje peruk

Peruki są świetnym rozwiązaniem dla osób, które straciły włosy w wyniku choroby, zmagają się z przerzedzeniem i cienkimi pasmami lub po prostu mają ochotę poeksperymentować ze swoim wyglądem. Peruki możemy zwykle podzielić na sztuczne i naturalne. Peruki z włosów naturalnych wymagają więcej zaangażowania przy pielęgnacji, ale gwarantują bardziej naturalny efekt i większą trwałość włosów. Można je również stylizować w różny sposób, dzięki czemu mniej rzucają się w oczy i lepiej imitują prawdziwe włosy. Pozwalają się też modelować za pomocą prostownicy czy lokówki. Można stosować na nich także maskę nawilżającą oraz regularnie myć – najlepiej przynajmniej dwa razy w miesiącu.

Trzeba jednak liczyć się z tym, że peruki z naturalnego włosa są dużo droższe od peruk syntetycznych. Z kolei włosy syntetyczne nie wymagają codziennego układania i są bardziej przystępne cenowo, ale odbija się to na ich jakości oraz trwałości. 

Peruka a kształt twarzy 

Wyróżnia się zwykle pięć podstawowych kształtów twarzy: twarz okrągłą, kwadratową, pociągłą, w kształcie serca i owalną. Zasady dobierania fryzury do kształtu twarzy są bardzo umowne, ale w wielu przypadkach pomagają podkreślić atuty i zamaskować niedoskonałości. W przypadku twarzy kwadratowej i okrągłej warto postawić na asymetryczną fryzurę i delikatne cieniowanie, które pozwoli wysmuklić rysy twarzy. W tym przypadku warto również odpuścić sobie proste i ciężkie grzywki, a zamiast nich wybrać grzywkę na bok albo uformowaną w pazurki.

Warto wiedzieć, że długie włosy optycznie wydłużają, dlatego dla właścicielki pociągłych twarzy dobrze sprawdzą się krótkie blond włosy lub inne krótkie fryzury typu bob, których objętość będzie równoważyć prostokątny kształt twarzy. Dla posiadaczek twarzy owalnej o niskim czole i pełnych policzkach najbardziej rekomendowane są długie włosy z cieniowaniem, które sprawi, że krótsze pasma będą łagodnie opadały na policzki. Nierówne kosmyki opadające na twarz dodadzą również uroku właścicielce twarzy w kształcie serca. 

Dobieranie koloru peruki

Aby wybrać najlepiej pasujący kolor peruki, należy najpierw dokonać analizy kolorystycznej, aby ustalić, czy ma się ciepły, czy zimny typ urody. Pomoże w tym przegląd garderoby i posiadanej biżuterii, a także sprawdzenie, jakiego koloru są Twoje żyły. Przykładowo posiadaczki chłodnej karnacji preferują zwykle noszenie srebra, najlepiej czują się w ubraniach o chłodnych tonach, a kolor ich żył wpada w niebieski.

Z kolei kobiety o ciepłym typie urody lepiej czują się w energetycznych barwach i złotej biżuterii, a kolor ich żył jest bardziej zielonkowany niż niebieski. Jeśli nie potrafisz ocenić, jakim typem jesteś, bo czujesz się dobrze zarówno w srebrze, jak i złocie, prawdopodobnie Twój typ urody jest neutralny. Osoby o ciepłej karnacji powinny unikać czarnych włosów i kolorów z odcieniami niebieskimi lub fioletowym, które mogą podkreślać ich niedoskonałości. Świetnie sprawdzi się dla nich ciepły blond, miedziane brązy z refleksami oraz rudości.

W przypadku osób o chłodnym typie urody warto postawić na ciemne i zimne odcienie brązu, czerń oraz blond pozbawiony złotych refleksów. Jeśli chodzi brązy włosy, które będą prezentowały się najlepiej to odcienie typu ciemna czekolada, espresso czy mokka. Za odcienie chłodne przyjmuje się również tony, takie jak: popielaty, opalizujący, wiśniowy oraz metaliczny. Na naturalnych perukach i toperach jest możliwe wykonywanie łagodnej koloryzacji, ale dla trwałości peruki warto zlecić to profesjonalistom.

Zdj. główne: Maria Lupan/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak działa bezdotykowy pomiar ciśnienia w gałce ocznej – poradnik dla pacjentów
Jak działa bezdotykowy pomiar ciśnienia w gałce ocznej – poradnik dla pacjentów
Dowiedz się, jak dokonywany jest bezdotykowy pomiar ciśnienia w gałce ocznej i jak się przygotować do tego badania. Ważne informacje dla każdego pacjenta.
Równowaga PEH – od czego zacząć?
Równowaga PEH – od czego zacząć?
Czy rozpoczynasz przygodę ze świadomą pielęgnacją włosów? Podpowiadamy, od czego zacząć!
Depilacja laserowa – bo liczy się wygoda!
Depilacja laserowa – bo liczy się wygoda!
Na jaką depilację laserową najczęściej stawiają Polacy?
Ostatnie wpisy