Depilacja nóg – wybierz metodę dla siebie

Depilacja nóg – wybierz metodę dla siebie

Dla niejUroda
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Depilacja to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów kosmetycznych. Można go przeprowadzać samodzielnie w zaciszu domowym lub w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym. Wszystko zależy od metody depilacji, na jaką się zdecydujemy. Przedstawiamy krótki przegląd sposobów na pozbywanie się włosków.

Czasem nieodpowiednia technika depilacji może prowadzić do powstawania podrażnień skóry lub pojawiania się czerwonych kropek. Jeżeli samo nawilżenie nie pomaga w zniwelowaniu tych problemów, warto się zastanowić nad zmianą techniki depilacji.

Depilacja nóg maszynką

Maszynka do golenia to najczęściej wybierane i najbardziej intuicyjne narzędzie do pozbycia się niechcianych włosków z naszego ciała. Choć efekt gładkich nóg jest niemal natychmiastowy, gorzej z jego trwałością. Depilację maszynką należy powtarzać nawet kilkanaście razy w miesiącu, w zależności od tego jak szybko odrastają włoski.

Golenie nóg maszynką może wiązać się również z zacięciami oraz powstawaniem podrażnień. Aby ich uniknąć, nie należy golić nóg na sucho, czyli bez użycia pianki bądź kremu. Znaczna część osób wykonujących depilację maszynką boryka się także z wrastającymi włoskami. Sposobem na to jest wykonywanie peelingu po skończonym goleniu.

Depilacja nóg kremem

Drugim sposobem na gładkie nogi jest depilacja kremem – krem do depilacji rozpuszcza niechciane włoski wraz z cebulkami. Nakładamy dosyć grubą warstwę na skórę, a następnie po kilku minutach ściągamy szpatułką. Ważne jest, by nie wsmarowywać kremu w skórę, lecz delikatnie nakładać go na jej powierzchnię. Kremy do depilacji są niestety dość mało wydajne i jedna tubka wystarczy na małą liczbę użyć. Nie pozostawia podrażnień, a efektem gładkiej skóry można cieszyć się około tygodnia.

Depilacja nóg pastą cukrową

Kolejnym sposobem wartym uwagi, który pozwala na depilację nóg w domowym zaciszu, jest pozbywanie się niechcianych włosków za pomocą pasty cukrowej. Produkt ten ceniony jest za naturalny skład, delikatność, skuteczność i brak podrażnień. W zależności od rodzaju pasty możemy ją stosować na ciepło lub na zimno. Zabieg ten nie jest bolesny, gdyż nakładana pasta przykleja się do włosków, a nie do skóry. Po rozsmarowaniu jej na nogach przykleja się do niej kawałek specjalnego materiału lub papieru, który następnie odrywamy dynamicznym ruchem.

Depilacja nóg woskiem

Niezwykle popularną metodą pozbywania się niechcianych włosków jest depilacja woskiem. Obecnie w drogeriach możemy kupić specjalne plastry, które po rozgrzaniu w dłoniach przyklejamy do skóry, a następnie odrywamy w kierunku przeciwnym niż rosnący włos. Wadą tej metody jest to, że jest ona bolesna – plaster przykleja się nie tylko do włosków, lecz także do skóry, przez co łatwo o jej podrażnienie. Zwolennicy tej techniki cenią sobie jednak jej trwałość, gdyż depilacja woskiem zapewnia efekt nawet do czterech tygodni.

Depilacja laserowa

Absolutnie najtrwalsza metoda depilacji, jaką do tej pory wynaleziono. Wykonuje się ją w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych, choć na rynku pojawiają się urządzenia, które pozwalają na jej wykonywanie w domu. Polega na niszczeniu melaniny włosa za pomocą światła laserowego. Zabiegi należy początkowo powtarzać co dwa tygodnie, a później co osiem. Dzięki tej metodzie możemy pozbyć się niechcianych włosków na bardzo długo lub nawet na zawsze.

Zdj. główne: Mel Poole/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Ponadczasowy klasyk – białe sneakersy – jaki model wybrać?
Ponadczasowy klasyk – białe sneakersy – jaki model wybrać?
Przedstawiamy aż 9 modeli, obok których nie możesz przejść obojętnie!
Jakie buty damskie na lato kupić?
Jakie buty damskie na lato kupić?
Lato to czas, kiedy chcemy czuć się lekko i swobodnie, zarówno w ubraniach, jak i w butach. Wybór odpowiednich butów damskich na lato może okazać się trudny, ale warto zwrócić uwagę na kilka aspektów, które pomogą nam dokonać najlepszego wyboru. Jakie buty na lato kupić?
Jak bransolety inspirowane kulturą Wikingów i Słowian mogą wzbogacić Twój styl
Jak bransolety inspirowane kulturą Wikingów i Słowian mogą wzbogacić Twój styl
Przekonaj się, jak unikalne bransolety inspirowane starożytną kulturą Wikingów i Słowian mogą dodać charakteru Twojemu stylowi. Zapoznaj się z historią tych plemion i dowiedz się, jak różnorodność ich wzorów i symboliki może wpłynąć na Twoją garderobę.
Ostatnie wpisy