Jak wygląda zabieg zrobienia tatuażu?

Jak wygląda zabieg zrobienia tatuażu?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Tatuaż to ozdoba ciała, na którą decyduje się coraz więcej osób. Jak jednak wygląda proces wykonywania tatuażu? Przedstawiamy, jak krok po kroku wygląda tatuowanie skóry w studiu tatuażu.

Wybór motywu oraz projekt wzoru

Pierwszym etapem tatuowania jest oczywiście wybór motywu oraz wykonanie projektu wzoru przez tatuatora. Zanim zdecydujesz się na wykonanie tatuażu, koniecznie poczytaj więcej o stylach tatuowania oraz zapoznaj się z portfolio poszczególnych tatuatorów, aby wybrać estetykę, które odpowiada Ci najbardziej.

Projekt tatuażu jest zazwyczaj wykonywany w dniu tatuowania – tatuator projektuje wzór przy kliencie według jego wytycznych. W ten sposób obie strony mają pewność, że wszystko przebiega zgodnie z założeniami. Warto jednak podesłać tatuatorowi kilka inspiracji podczas umawiania się na tatuaż, aby artysta wiedział, w jakim kierunku będziecie podążać. 

Proces tatuowania

Przed wykonaniem tatuażu konieczne jest także wypełnienie oświadczenia o stanie zdrowia, ewentualnych chorobach i alergiach. W czasie, kiedy Ty będziesz wypełniać to jedno lub dwustronicowe oświadczenie, tatuator będzie przygotowywał stanowisko pracy – zdezynfekuje sprzęt, przygotuje odpowiednie pigmenty oraz gromadzi jednorazowe akcesoria takie jak igly do tatuazu/ewentualnie cartridge do tatuaży, czy rękawiczki. 

Następnie wybrany przez Ciebie wzór jest drukowany na specjalny arkuszu i przyklejany na zdezynfekowaną i ogoloną wcześniej skórę. Kiedy wzór już się odbije, przychodzi się do samego tatuowania.

Proces tatuowania polega na niczym innym jak na wprowadzaniu tuszu pod skórę za pomocą igły i maszynki. Typowa maszynka do tatuażu wykonuje od 7 500 do 10 000 obrotów na minutę, co powoduje wbicie igły kilka, a nawet kilkadziesiąt razy na sekundę w skórę. Warto również pamiętać, że w pierwszej kolejności zawsze wykonuje się kontur tatuażu, a następnie jego wypełnienie. 

Po zabiegu

Koniecznie pamiętać, że proces wykonywania tatuażu nie kończy się po wyjściu ze studia – jeśli chcesz, aby Twój tatuaż wyglądał świetnie, musisz odpowiednio o niego zadbać. Koniecznie przemywaj tatuaż kilka razy dziennie i nawilżaj do przeznaczonymi do tego kosmetykami. Pamiętaj też, aby przestrzegać wszelkich zasad, które przekazuje Ci Twój tatuażysta. Dzięki temu będziesz cieszyć się pięknym i intensywnym wzorem na skórze przez długie lata. 

Zdjęcie główne: pexels.com/cottonbro studio

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Moschino – ekstrawagancja, sztuka i  zabawa
Moschino – ekstrawagancja, sztuka i zabawa
Moschino to świeżość i poczucie humoru oraz niestandardowe detale. Poznaj historię włoskiego domu mody!
Stylowe i wygodne modele kurtek zimowych
Stylowe i wygodne modele kurtek zimowych
Chcesz tej zimy wyglądać stylowo nie poświęcając dla mody swojego komfortu? Poznaj najmodniejsze i najcieplejsze kurtki zimowe.
Atrakcje Podlasia
Atrakcje Podlasia
Szukasz miejsca na tegoroczny urlop, ale znudziły Ci się już nadmorskie kurorty i schroniska w Tatrach? Przekonaj się, dlaczego warto odwiedzić Podlasie i jakie atrakcje czekają na Ciebie na Wschodzie Polski.
Ostatnie wpisy