EMS – co musisz wiedzieć zanim zaczniesz?

EMS – co musisz wiedzieć zanim zaczniesz?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

EMS, czyli elektryczna stymulacja mięśni, to trening, który łączy fizyczną pracę mięśni z ich elektrycznym pobudzeniem. Dzięki tym dwóm komponentom możesz osiągać lepsze efekty w krótszym czasie i szybko nabierać formy pod okiem profesjonalnego trenera.

Jak działa trening EMS?

Elektryczna stymulacja mięśni (electrical muscle stimulation) opiera się na celowym pobudzaniu mięśni poprzez elektryczną stymulację podczas treningu. W ten sposób – dzięki połączeniu klasycznych ćwiczeń i dodatkowego pobudzenia – trening ma szansę okazać się skuteczniejszy. EMS wykorzystuje się od lat w treningach przygotowywanych dla profesjonalnych sportowców, podczas ćwiczeń wyczynowych czy rehabilitacji. Tak szerokie możliwości są warunkowane zaangażowaniem w trening EMS całego ciała. Elektrostymulacja mięśni nie tylko pobudza organizm do większego wysiłku, ale również przyspiesza metabolizm, a treningi przy jej użyciu mają potencjał na odciążenie stawów i kręgosłupa przy jednoczesnym zaangażowaniu wszystkich partii mięśni. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, czym jest trening EMS, koniecznie odwiedź stronę: https://meonems.pl/trening-ems/.

Dla kogo jest przeznaczony trening EMS?

Trening EMS ma szerokie zastosowanie i szybko przynosi efekty. Jeśli właśnie to Cię zachęca, na pewno zastanawiasz się, czy będzie odpowiedni również dla Ciebie. Odpowiedź brzmi: tak. Trening EMS nadaje się dla każdego. Pomaga w wyszczupleniu sylwetki i ujędrnia ciało, wspomagając walkę z cellulitem, dzięki czemu doskonale sprawdzi się u osób z większą masą ciała. Zmniejsza obciążenie fizyczne organizmu dla ćwiczących na niskim poziomie zaawansowania i w ten sposób umożliwia im łatwiejszy start przy zmianie stylu życia. Jednocześnie, może wspomagać treningi osób profesjonalnie uprawiających sport, dzięki dołożeniu dodatkowej stymulacji do klasycznego treningu. Trening EMS pozwala również na odciążenie stawów i kręgosłupa, co czyni go idealnym narzędziem rehabilitacji dla osób z urazami, zwłaszcza z bólem pleców. Jeśli chcesz wiedzieć, jak szybko możesz osiągnąć efekty, trenując z elektrostymulacją mięśni, przeczytaj więcej tutaj: https://meonems.pl/baza-wiedzy/jak-dlugo-trzeba-czekac-na-rezultaty-z-treningiem-ems/ i przekonaj się, że niezależnie od tego, czy Twoje treningi na siłowni przestały przynosić efekty, czy jesteś początkującym, czy też wracasz do sportu po przybytej kontuzji – EMS jest dla Ciebie.

Czy trening EMS działa?

Badania przeprowadzone przez Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków potwierdzają działanie elektrostymulacji jako skutecznego narzędzia do wspomagania treningu i rehabilitacji. Warto jednak pamiętać, że EMS nie jest skuteczne samo w sobie, ale wymaga połączenia z treningiem fizycznym, a najlepiej będzie działać przy wsparciu trenera personalnego i dietetyka. Poczytaj więcej na ten temat tutaj: https://meonems.pl/baza-wiedzy/co-to-jest-ems/.

Fot.: Meonems.pl

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jasna cera – sprawdź, jak nie wyglądać blado!
Jasna cera – sprawdź, jak nie wyglądać blado!
Masz jasną cerę, ale kochasz ciemne szminki? Nie musisz z nich rezygnować! Poznaj triki, które sprawią, że nie będziesz wyglądać blado!
Domy wakacyjne gwiazd. Zobacz jak (i gdzie!) wypoczywają sławne nazwiska
Domy wakacyjne gwiazd. Zobacz jak (i gdzie!) wypoczywają sławne nazwiska
Każda gwiazda potrzebuje odpoczynku, bowiem praca nad filmem czy płytą to bardzo ciężki kawałek chleba. Sprawdź razem z nami – gdzie swoje wakacje spędzają gwiazdy?
Analiza symboliki i mistycyzmu w twórczości Zdzisława Beksińskiego
Analiza symboliki i mistycyzmu w twórczości Zdzisława Beksińskiego
Zbadaj głębię symboliki i mistycyzmu w wyjątkowych obrazach Zdzisława Beksińskiego. Odkryj nieznane aspekty jego sztuki i zrozum unikalną wizję artysty.
Ostatnie wpisy