Najbardziej pożądane marki zegarków

Najbardziej pożądane marki zegarków

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Zegarki, oczywiście te z najlepszym mechanizmem, są obiektem pożądania wielu osób. Swoją sławę zdobywały latami, by teraz być towarem z wyższej półki. Co wyróżnia te modele? Poza mechanizmem oczywiście design! Poznaje te, których ceny osiągają najwyższy pułap i to nie bez przyczyny!  

Czas na luksus, czyli zegarki premium

Za najlepsze zegarki uważa się te ze szwajcarskim pochodzeniem. W książce „Swiss made. Nieznana historia szwajcarskiego sukcesu” R. Jamesa Breidinga znaleźć można zestawienie najbardziej pożądanych zegarków wszech czasów. Na podstawie tej listy przygotowaliśmy nasz ranking.

  1. Marka Vacheron Constantin to jedna z najlepszych na rynku zegarków, która również może poszczycić się najdłuższym okresem działalności. Firma reaktywowana została w lata 80. XX wieku. Mechanizm i konstrukcja zegarków sygnowanych tą marką pozostają takie sama od lat, wprowadzane są jedynie drobne udoskonalenia.
  1. Patek Philippe wyprodukowany w 1839 roku bardzo szybko uzyskał status premium. Z jakiego powodu? Nie tylko mechanizm odpowiada za sukces tej marki, ale również ilość wyprodukowanych zegarków. Rocznie do odbiorców trafia jedynie 40 tysięcy sztuk tego modelu. Jego cena opiewa na 15 tysięcy franków szwajcarskich. 
  1. Kolejny na liście zagościł Audemars Piguet – model Royal Oak, którego pierwszy egzemplarz ujrzał światło dzienne w 1875 roku. Cena tego modelu wynosi 12 tysięcy franków, a wyprodukowanych sztuk jest jeszcze mniej. Z pewnością nie można mówić o masowej produkcji. Rocznie pojawia się ich jedynie 27 tysięcy sztuk.
  1. Klasyczny Breuget Classique to piękny zegarek z tradycjami. Powstał w 1775 roku i od tego czasu doceniany jest przez najbardziej wymagających konsumentów. Co roku do sklepów trafia 42 tysiące egzemplarzy. Ile trzeba zapłacić za to cacko? Bagatela 15 tysięcy franków.
  1. Oczywiście ranking ten nie miałby odpowiedniego prestiżu, gdyby nie pojawił się w nim Rolex, a dokładnie model Chronographe Daytona. W 1905 roku zegarek ten zawładnął rynkiem. Nie jest on tak unikatowy jak reszta, bowiem co roku produkuje się 700 tysięcy sztuk. Jeden Rolex kosztuje 6 tysięcy franków szwajcarskich.
  1. W 1735 roku pojawił się zegarek Blancpain. Model ten kosztuje 10 tysięcy franków, ale jest niezwykle unikatowy –  rocznie produkowanych jest tylko 16,5 tysiąca sztuk.
  1. Cartier – Tank, ten piękny zegarek powstał w 1847 roku, jego mechanizm z pewnością zachwyci niejednego konesera zegarków. Produkowany jest w liczbie 350 tysięcy egzemplarzy rocznie, a jego cena nie przekracza 5 tysięcy franków szwajcarskich.
  1. Jaeger-LeCoultre – Reverso to klasyk na szwajcarskim rynku. Pierwszy model tego zegarka pojawił się w roku 1833. Co roku produkowanych jest 65 tysięcy tych zegarków. Koszt jednego to 6 tysięcy franków szwajcarskich.
  1. Parmigiani Fleurier model – Kalpa. Jest to jedna z najmłodszych marek w tym zestawieniu. Pierwsze egzemplarze powstały w 1996 roku, ale od razu zyskały sympatię i uznanie. 5 tysięcy zegarków – jedynie tyle sztuk produkowanych jest rocznie. Ich cena to 8 tysięcy franków za sztukę.
  1. Piaget – Altiplano to zegarek, który powstał w 1874 roku. Jest bardzo elegancki i to go wyróżnia. Rocznie na rynek trafia 20 tysięcy zegarków. Kosztuje on bagatela 14 tysięcy franków.

Zegarki od zawsze stanowiły wyznacznik prestiżu. Modele przedstawione w zestawieniu są nie tylko świetne pod względem mechanizmu, ale również unikatowe.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Prezenty na rocznicę ślubu
Prezenty na rocznicę ślubu
Rocznica ślubu to wyjątkowy dzień, który wymaga wyjątkowej celebracji. Podpowiadamy, jakie upominki możesz podarować swojej drugiej połówce oraz rodzicom.
Styl preppy – styl studentów elitarnych amerykańskich uczelni
Styl preppy – styl studentów elitarnych amerykańskich uczelni
To nie tylko styl ubierania się, ale również styl życia i zachowanie. Poznaj sekrety preppy, w którym doskonale odnajduje się między innymi David Beckham.
Depilacja laserowa – bo liczy się wygoda!
Depilacja laserowa – bo liczy się wygoda!
Na jaką depilację laserową najczęściej stawiają Polacy?
Ostatnie wpisy