Jakie kosmetyki do pielęgnacji ciała i twarzy?

Jakie kosmetyki do pielęgnacji ciała i twarzy?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Skóra jest największym organem ludzkiego ciała i pełni wiele funkcji. Warto zatem właściwie o nią zadbać. O skórę twarzy i całego ciała należy dbać od wewnątrz, ale równie ważna jest pielęgnacja odpowiednimi kosmetykami. Wyjaśniamy, po jakie preparaty sięgać, by cieszyć się zdrową i wypielęgnowaną skórą. 

Jak wybrać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji twarzy?

Skóra na twarzy jest niezwykle wymagająca i bywa szczególnie wrażliwa. Nieustannie jest przecież odkryta i wystawiona na działanie różnych czynników. Warto poświęcić szczególną uwagę właśnie tej strefie. Dzięki prawidłowej pielęgnacji (wieloetapowej) twoja skóra będzie promienna i gładka, pozbawiona niedoskonałości i zmarszczek. 

Kosmetyki do pielęgnacji twarzy powinny być jak najwyższej jakości. Kluczowa jest sprawdzona receptura. Na uwagę zasługują produkty polskiej marki Samarité (na przykład krem nawilżający Divine), skomponowane na bazie 33 ziół aptecznych i wzbogacone o zaawansowane biotechnologicznie składniki aktywne. Taka kompozycja składników dostarcza skórze wszystkiego, czego jej potrzeba. 

Należy pamiętać, że kosmetyki do twarzy powinny być treściwe i mocno nawilżające. Nie ma tu znaczenia rodzaj cery, ponieważ nawet skóra tłusta i trądzikowa potrzebuje odpowiedniego nawilżenia. Przesuszanie takiej problematycznej skóry powoduje nasilenie problemów z niedoskonałościami. Uniwersalny krem nawilżający sprawdzi się do każdej cery: suchej, naczynkowej oraz trądzikowej. Na każdą zadziała w optymalny sposób dzięki przemyślanej recepturze. Taki krem zadba o barierę hydrolipidową, która jest filarem zdrowej skóry. Ponadto niweluje podrażnienia, a także przywraca prawidłową florę bakteryjną i normalizuje wydzielanie sebum.

Jeden dobry krem nawilżający wystarczy, by optymalnie zadbać o skórę twarzy. Warto jednak pamiętać o prawidłowym oczyszczaniu (najlepiej dwuetapowym), tonizowaniu cery po myciu i wzbogaceniu pielęgnacji o serum czy maseczki. Dodatkowo raz w tygodniu warto wykonać delikatny peeling, złuszczający martwy naskórek. 

Kosmetyki do ciała – jak prawidłowo zadbać o skórę?

Przede wszystkim należy wybierać odpowiednie kosmetyki do kąpieli, ponieważ źle dobrane preparaty wysuszają skórę. Zbyt agresywne detergenty mogą zniszczyć barierę hydrolipidową skóry, co powoduje wiele problemów. 

Po każdej kąpieli należy używać treściwego balsamu nawilżającego – najlepiej nanieść produkt na wciąż wilgotną skórę. Przy okazji można wykonać delikatny masaż, który pobudzi krążenie. Balsam powinien być bogaty w takie substancje, jak: ekstrakty roślinne, woski, masła, kwasy omega 3,6 oraz 9, czy lanolinę.

Podczas kąpieli warto także wykonać peeling. Taki zabieg pomaga usunąć martwy naskórek i zmiękczyć skórę; usuwa zrogowacenia i stymuluje regenerację naskórka. Dzięki temu skóra jest gładsza i jędrniejsza. Peeling doskonale przygotowuje ciało do dalszych etapów pielęgnacji. Pozbawiona martwych komórek skóra jeszcze lepiej wchłania składniki z balsamów nawilżających, a w efekcie jest zdrowsza.

Bardzo często usuwamy także owłosienie na ciele. W związku z tym należy zadbać o te obszary, które są najbardziej narażone na podrażnienia. Absolutnie nie zaleca się golenia „na sucho”. Do golenia trzeba użyć odpowiedniej pianki – najlepiej wzbogaconej o łagodzące składniki (takie jak aloes czy witamina E). Po goleniu należy natomiast zastosować balsam nawilżający lub regenerujący (na przykład Samarité Supreme Balm). 
Podsumowując; najlepiej sięgać po naturalne kosmetyki, bogate w substancje nawilżające i wiążące cząsteczki wody w głębszych warstwach skóry. W składzie należy zaś unikać olejów mineralnych, parafiny czy sztucznych zapachów. Naturalne składniki oraz przebadane, łagodne dla skóry substancje doskonale nawilżają skórę, a to właśnie odpowiednie nawilżenie jest podstawą pielęgnacji.

Fot.: materiał Klienta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*