Jaka powinna być damska odzież do biegania?

Jaka powinna być damska odzież do biegania?

Ubrania
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Uprawianie sportu to nie tylko coraz popularniejsze hobby, ale również podstawowy element zdrowego stylu życia. Biegając, ćwicząc i rozciągając się dbasz o to, by Twoje ciało mogło posłużyć Ci jak najdłużej. Warto jednak zwrócić uwagę na ubrania, których używasz podczas wysiłku fizycznego, ponieważ mogą mieć kluczowe znaczenie dla Twojego poczucia komfortu.

Biegasz na dworze? Zadbaj o komfort termiczny!

Uprawianie sportu to zdrowie, ważne jednak, żeby odpowiednio się do niego przygotować. Jeżeli lubisz biegać na świeżym powietrzu i zamierzasz kontynuować tę praktykę nawet późną jesienią lub zimą, warto zabezpieczyć się przed niskimi temperaturami. Pamiętaj, że mimo uprawiania sportu i produkcji większej ilości ciepła, Twoja skóra nadal narażona jest na kontakt z zimnym powietrzem – nawet, jeśli tego nie czujesz! Warto więc zadbać o zakrycie miejsc, które są szczególnie narażone na przemrożenie: uszu, głowy i rąk. Praktyczne będzie posiadanie osobnego kompletu (czapki, nauszników, rękawiczek, komina) do biegania. Innym miejscem, które również powinno zostać zakryte podczas niskich temperatur, są kostki. Mimo panującej na kończące się nad kostkami spodnie mody, warto zdawać sobie sprawę, że odsłanianie skóry w tym miejscu zimą jest niebezpieczne dla zdrowia. Wszystko dlatego, że krew, która dotarła do palców u stóp wraca żyłami prosto do nerek. W ten sposób odkryte kostki, które sprzyjają wychłodzeniu się krwi, mogą prowadzić do problemów z oddawaniem moczu oraz jeszcze poważniejszych komplikacji. Przy wyjątkowo dużym spadku temperatur najlepszym rozwiązaniem będzie założenie pod strój do biegania bielizny termoaktywnej. Estetycznie wykonane modele dobrej jakości znajdziesz na przykład na stronie: runshop.pl.

Bardzo ważny element sportowego outfitu – buty

Skompletowałaś już strój sportowy, ale brakuje Ci jeszcze obuwia? Nie stawiaj na stare, wytarte trampki lub adidasy! Obuwie sporotwe jest gwarantem Twoje bezpieczeństwa i powinnaś dobrać je zgodnie ze swoimi potrzebami oraz myśląc o miejscach, w których będziesz biegać. Podeszwa butów sportowych powinna być dostosowana do podłoża, po którym będziesz się poruszać. Modele z grubą, amortyzującą podeszwą są doskonałe do biegania po asfalcie, z którym ma do czynienia najwięcej osób. Takie obuwie nie tylko zmniejszy odczuwalne wstrząsy, ale również pomoże w zabezpieczeniu kości i stawów przed potencjalnymi urazami. Warto również pamiętać, że większą stabilność zapewnią Ci modele wiązane niż zapinane na rzepy. Jeżeli natomiast mieszkasz w pobliżu zielonych terenów i biegasz głównie po alejkach leśnych lub łąkach, zwróć uwagę, żeby podeszwa Twojego obuwia sportowego była odpowiednio twarda. Przydatna może okazać się tutaj również podeszwa wyposażona w specjalne rowki, które zwiększą tarcie i pomogą Ci utrzymać stabilność na nierównym terenie. Najlepszym modelem będa przy tym buty dodatkowo usztywniające kostkę. 

Zdjęcie główne: pexels.com/Nathan Cowley

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wpływa czytanie na rozwój emocjonalny i społeczny nastolatków?
Jak wpływa czytanie na rozwój emocjonalny i społeczny nastolatków?
Dowiedz się, jak czytanie wpływa na rozwój emocjonalny i społeczny nastolatków. W artykule znajdziesz m.in. wpływ literatury na dojrzewanie młodzieży i jak promować czytanie wśród młodzieży.
YouTube Ads jako główne źródło ruchu w Twojej witrynie – jak tworzyć skuteczne reklamy wideo?
YouTube Ads jako główne źródło ruchu w Twojej witrynie – jak tworzyć skuteczne reklamy wideo?
YouTube jest drugą największą wyszukiwarką na świecie. Warto więc wykorzystać jej potencjał, aby dotrzeć do milionów użytkowników.
Jak wybrać idealne produkty do pielęgnacji włosów i skóry z hurtowni kosmetycznej?
Jak wybrać idealne produkty do pielęgnacji włosów i skóry z hurtowni kosmetycznej?
Szukasz idealnych produktów do pielęgnacji włosów i skóry? Dowiedz się, jak efektywnie wybrać produkty z hurtowni kosmetycznej, które najlepiej spełnią Twoje potrzeby pielęgnacyjne.
Ostatnie wpisy