Czym się kierować, wybierając barbera?

Czym się kierować, wybierając barbera?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Coraz więcej mężczyzn przywiązuje uwagę do swojej brody. Dba o nią, używa odpowiednich kosmetyków oraz przycina. Wraz z rozwojem tego trendu powstaje coraz więcej salonów barberskich. Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę, zanim powierzysz swoją brodę w ręce profesjonalisty.

Czym jest barbering?

Na początek zacznijmy od absolutnych podstaw. Barbering to inaczej fryzjerstwo męskie. Choć dobry barber troszczy się głównie o brody i wąsy, zadba także o włosy na głowie. 

Barberzy obsługują swoich klientów w barber shopach. To miejsca stworzone z myślą o mężczyznach, kobiety nie mają do nich wstępu. Oprócz usług barberskich w niektórych salonach klientom oferuje się także szklaneczkę dobrego wysokoprocentowego trunku. Barber shopy zazwyczaj urządzone są w charakterystyczny sposób – surowe wnętrza mają nawiązywać do wystroju barów lub staromodnych zakładów fryzjerskich.

Barber czy fryzjer?

Mężczyźni, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z pielęgnacją brody, mogą zastanawiać się, czy nie wystarczą im usługi tradycyjnego fryzjera. Warto jednak mieć na uwadze, że barber zajmuje się przede wszystkim stylizacją i pielęgnacją zarostu. Posiada profesjonalną wiedzę na ten temat i z pewnością będzie umiał odpowiedzieć na każde Twoje pytanie. Otrzymasz także porady, jak dbać o zarost i fryzurę na co dzień.

Wizyta u barbera z pewnością będzie nieco droższa niż u fryzjera. Możesz jednak liczyć na naprawdę profesjonalną obsługę i dobór odpowiednich kosmetyków.

Jak znaleźć dobrego barbera?

Najlepiej przez pocztę pantoflową. Możesz popytać swoich znajomych, czy są zadowoleni z usług barberskich w danym salonie. Dobrym rozwiązaniem jest również przeczytanie opinii klientów w internecie. Warto także umówić się na wizytę u barbera osobiście, a nie przez telefon lub aplikację. Jeśli wejdziesz do danego miejsca, będziesz mógł sprawdzić, czy jego klimat Ci odpowiada oraz zobaczysz barbera w akcji.

Po czym poznać dobrego barbera?

Dobrego barbera poznasz po owocach, czyli po jego własnej brodzie (o ile taką ma). Brodacz brodacza zawsze zrozumie, dlatego o wiele łatwiej będzie Wam nawiązać nić porozumienia. Często barberzy mają swoje style, w których się specjalizują. Dobrze jest więc wcześniej przyjrzeć się pracom danego specjalisty, by sprawdzić, czy jego technika pracy Ci odpowiada.

Jak przygotować się do wizyty u barbera?

Jeśli dopiero zacząłeś hodowanie swojej brody, nie musisz umawiać się do barbera zbyt szybko. Najlepiej zrobić to po 3 miesiącach od zapuszczania zarostu. Pamiętaj jednak, że dobrzy barberzy potrafią być naprawdę rozchwytywani, dlatego warto zarezerwować sobie termin nieco wcześniej. Przez ten czas dbaj o swoją brodę w domowych warunkach: oczyszczaj ją specjalnym szamponem i nakładaj olejek. Podczas wizyty jasno wyraź swoje oczekiwania. Możesz także przynieść przykładowe zdjęcia, by łatwiej było wytłumaczyć, o co Ci chodzi. Jeśli sam jeszcze do końca nie masz pomysłu na swoją brodę, nic nie szkodzi. Oddajesz się przecież w ręce profesjonalisty, który z pewnością dobierze kształt brody do Twojej twarzy.

Nie zniechęcaj się

Jeżeli pierwsza wizyta u barbera nie spełni Twoich oczekiwać, próbuj dalej. Zmień barbera, czytaj opinie, przeglądaj portfolia. Z pewnością znajdziesz osobę, która zaopiekuje się należycie Twoim zarostem!

Zdj. główne: Allef Vinicius/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać odpowiedni sprzęt do terapii integracji sensorycznej dla twojego dziecka?
Jak wybrać odpowiedni sprzęt do terapii integracji sensorycznej dla twojego dziecka?
Pomocne wskazówki, które mogą Cię prowadzić przy wyborze odpowiedniego sprzętu terapeutycznego dla dziecka przechodzącego terapię integracji sensorycznej.
9 urodowych trendów na sezon wiosna – lato 2021
9 urodowych trendów na sezon wiosna – lato 2021
Poznaj urodowe trendy na sezon wiosna-lato 2021!
Technologia przeciw starzeniu się skóry – co musisz wiedzieć o nanokosmetykach?
Technologia przeciw starzeniu się skóry – co musisz wiedzieć o nanokosmetykach?
Odkryj, jak przyszłościowa nanotechnologia potęguje działanie dermokosmetyków, pomagając zwalczać oznaki starzenia się skóry.
Ostatnie wpisy