Assistance krótkoterminowe – kiedy może okazać się najlepszą formą ubezpieczenia?

Assistance krótkoterminowe – kiedy może okazać się najlepszą formą ubezpieczenia?

Inne
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Powszechnie wiadomo, że assistance to dobrowolny wariant ubezpieczenia komunikacyjnego. Wiele osób traktuje jego całoroczną formę jako zbędną. Istnieje jednak opcja, jaką jest assistance krótkoterminowe. Dowiedzmy się, co to i kiedy warto z niego skorzystać.

Assistance krótkoterminowe – co to?

Assistance krótkoterminowe to rodzaj polisy assistance, którą wykupić można na okres krótszy niż 12 miesięcy. U większości ubezpieczycieli ten typ ubezpieczenia możliwy jest do wykupienia na tydzień, 15 dni lub 30 dni. Ubezpieczenie assistance to bardzo przydatny wariant ubezpieczenia, które może pomóc nam podczas niefortunnych sytuacji, które nieraz mogą dotknąć nas w drodze. Dzięki temu, że będziemy ubezpieczeni w ten sposób, nasz ubezpieczyciel będzie zobowiązany do udzielenia nam doraźnej pomocy – pod warunkiem że zdarzenie tego rodzaju jest ujęte w warunkach naszego ubezpieczenia.

Kiedy warto zainwestować w assistance krótkoterminowe?

Assistance całoroczne to zwykle wybór osób, które cyklicznie pokonują swoim pojazdem długie dystanse. Jeśli wymaga od nas tego nasza forma pracy, możemy być zmuszeni do wykonywania dalekich tras.

Assistance krótkoterminowe to z kolei idealne ubezpieczenie samochodu na wyjazd. Planując rozmaite wycieczki, zazwyczaj znamy ich ramy czasowe – to dlatego assistance krótkoterminowe jest tu tak dobrym wyborem. Może okazać się zbawienne w sytuacjach, gdy znajdziemy się akurat na drugim końcu Polski i stanie się coś nieprzewidzianego, bądź wtedy, gdy jesteśmy akurat za granicą, przykładowo w kraju, którego języka nie znamy i potrzebujemy pomocy.

Jaką formę ochrony zapewnić może assistance krótkoterminowe?

Assistance krótkoterminowe zapewnia ochronę różnorodnego rodzaju. Wszystko zależy od danej oferty ubezpieczeniowej. W przypadku pomocy technicznej, którą zapewnić może nam ubezpieczyciel, mogą znaleźć się takie formy ochrony, jak naprawa samochodu w warsztacie czy na miejscu zdarzenia, usługa holowania bądź wynajem samochodu zastępczego. W przypadku wysoce korzystnych pakietów ubezpieczeniowych, ubezpieczyciel może odpowiadać także za zapewnienie hotelu kierowcy i jego pasażerom na czas naprawy pojazdu czy transport do domu. W przypadku, gdy niefortunne zdarzenie wydarzy się za granicą, bardzo korzystne mogą okazać się usługi tłumaczeniowe świadczone przez naszą ubezpieczalnię.

Poszczególne formy ochrony różnią się w zależności od konkretnego wariantu ubezpieczenia. Wybierając assistance krótkoterminowe, należy zastanowić się, jakie usługi będą dla nas najbardziej opłacalne.

Znajdź formę ubezpieczenia najkorzystniejszą dla siebie

Jeśli szukasz dogodnej oferty assistance krótkoterminowego czy innego rodzaju ubezpieczenia, odwiedź stronę rankomat.pl. Znajdziesz tam takie narzędzie, jak porównywarka ubezpieczeń OC, dzięki któremu ubezpieczysz się nawet bez wychodzenia z domu – szybko i wygodnie, wybierając spomiędzy najkorzystniejszych propozycji firm ubezpieczeniowych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*