Connect with us

Wpisz czego szukasz

Selectiver

Styl życia

Przekąski przydatne podczas rzeźbienia sylwetki

Artykuł sponsorowany

Najpierw masa, potem rzeźba – to popularne motto towarzyszące niejednemu sportowcowi. Redukcja wcale nie musi wiązać się z restrykcyjną dietą i jedzeniem wyłącznie warzyw czy owoców. Przedstawiamy kilka smacznych przekąsek, które powinny znaleźć się w domu każdego sympatyka siłowni.

Idealna dieta na rzeźbę nie istnieje. Czyżby? Czy walka o upragniony sześciopak oznacza sztywne trzymanie się planu żywieniowego, rezygnację ze słodyczy i trenowanie do upadłego? Oczywiście, że nie. Dążenie do wymarzonej sylwetki nie musi stanowić nieprzyjemnego, żmudnego procesu. Wychodzimy naprzeciw rutynie. W zanadrzu mamy TOP3 przekąski bez których nie obędziesz się w swojej przygodzie z redukcją masy ciała. Koniecznie sprawdź jakie!

Batony proteinowe 

Jakich wartości dostarczają batony dla sportowców? Przede wszystkim białka, którego zwiększona podaż pozwala zapobiec utracie masy mięśniowej podczas procesu redukcji. To również sprawdzony sposób, aby zaspokoić ochotę na słodycze, która pojawia się podczas odchudzania. 

Jaka jest różnica pomiędzy batonem proteinowym a zwykłym? Ten pierwszy ma zadanie uzupełniać węglowodany i odbudowywać mięśnie po aktywności fizycznej. Zakłada się, że doskonały baton proteinowy dostarcza cukrów i białka w proporcji 1:4. To dodatek do zbilansowanej diety a nie jej zamiennik. 

Odżywki białkowe

Odżywka białkowa niejedno ma imię. Oprócz wariantów smakowych na uwagę zasługuje ich podział. Wyróżniamy odżywki białkowe w formie:

  • koncentratu (WPC) – cechuje go szybka przyswajalność, natomiast jego przewagę stanowi ilość dostarczanych aminokwasów oraz zawartość protein; 
  • izolatu (WPI) – doskonała alternatywa WPC w czasie redukcji masy ciała (wynika to z niższej wartości energetycznej, przy jednoczesnej dużej zawartości białka, nawet do 98%); 
  • hydrolizatu (WPH) – najwyższa zawartość białka i najniższa wartość energetyczna – to opcja odpowiednia dla zawodowych sportowców. 

Bez względu na to, na jakim etapie redukcji ciała jesteś, powinieneś zatroszczyć się o odpowiednią podaż białka oraz zabezpieczyć się przed degradacją włókien mięśniowych. 

Kreatyna 

Czy kreatyna ma właściwości odchudzające? Odpowiedź na to pytanie brzmi – nie. W zasadzie ma ona korzystny wpływ na odbudowę tkanek, a to oddziałuje na lepszą regenerację mięśni po wysiłku oraz przyczynia się do wzrostu energii w mózgu. Kreatyna występuje w kilku wersjach smakowych, m.in. ma arbuza, maliny czy jagody. Produkt w swojej podstawowej formie ma lekko słonawy posmak. 

Fot.: The Organic Crave/unsplash.com

Kliknij by skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane wpisy

Ubrania

Kylie Jener zachwyca na pokładzie swojego odrzutowca! Nie zgadniecie co ma na sobie!

Dodatki

Stylistka Lawirantka podpowiada, jakie będą najważniejsze trendy nadchodzących miesięcy.

Uroda

Poznaj urodowe trendy na sezon wiosna-lato 2021!

Styl życia

To właśnie oni kreują makijażowe trendy na świecie. Najlepsi wizażyści, którym zaufały hollywoodzkie sławy!