Connect with us

Wpisz czego szukasz

Selectiver

Dla niej

Nowe wiosenne buty Cię obcierają? Zastosuj nasze porady a problem zniknie!

Clem Onojeghuo/unsplash.com

Pokochałaś te buty od pierwszego wejrzenia, a one… okazały się być niewygodne? Nie spisuj ich na straty. Na wszystko znajdzie się odpowiedni sposób.

Obcierające buty – ten problem zna wiele osób!

Nic tak nie uprzykrza swobodnego chodzenia, jak obcierające buty. Komu z nas jednak nie zdarzyło się kupić pary szpilek czy mokasynów, które wyglądały pięknie, ale okazały się nie do końca wygodne? Niestety, chodzenie w takich butach to prawdziwa męczarnia, a nie zawsze możemy lub nie zawsze chcemy je zwracać. Wiosna to czas kupowania nowego obuwia i łatwo o wpadkę tego typu. Na szczęście na wszystko są sposoby – poznaj nasze!

Buty obcierają – dlaczego tak się dzieje?

Wydaje Ci się, że dobrałaś odpowiedni rozmiar butów, a one mimo wszystko obcierają? Najczęściej przyczyną jest materiał, z którego wykonano obuwie. Często jest on nietrafiony, co wychodzi dopiero w dłuższym kontakcie ze stopą. Dzieje się tak nawet w przypadku skóry, która, choć uchodzi za najlepszy materiał, bywa po prostu twarda. Czasami mamy też do czynienia z bardzo słabej jakości obuwiem. Inną sprawą jest to, że zdarza się mimo wszystko źle dobrać rozmiar obuwia – za małe lub po prostu nieodpowiednie dla szerokiej lub wąskiej stopy. Powodów takiej sytuacji może być wiele, ale zawsze szkoda, kiedy piękne buty mają się zmarnować!

Sięgnij po spray do rozciągania butów

Czy wiedziałaś, że istnieje coś takiego, jak spray do rozciągania butów? To prawdziwe must-have w domu! Gdyby każda z nas miała taki produkt, to pozwoliłoby uniknąć wielu rozczarowań. Dzięki sprayowi do rozciągania butów z łatwością rozmiękczysz twardy materiał, z którego uszyto twoje obuwie. Procedura jest prosta: spryskujesz wewnętrzną część butów i czekasz kilka godzin. Czynność należy powtórzyć kilka razy, aby osiągnąć zamierzony efekt.

Wykorzystaj… skarpetki!

Właśnie tak! Rozciągnąć obuwie możesz przy pomocy skarpetek. Załóż je na nogi, a następnie załóż buty. Chodź w ten sposób po domu przez 10–15 minut dziennie. Potrzebujesz kilku dni, aby buty rozciągnęły się.

Włóż buty do zamrażarki

O tym sposobie być może słyszałaś. Chodzi o to, aby do każdego z butów włożyć woreczek szczelnie wypełniony wodą – i takie właśnie buty umieścić w zamrażarce na całą noc. Jak to działa? Zamrożona ciecz zwiększa swój rozmiar, więc przy okazji przyczyni się do rozciągnięcia buta.

Poproś o pomoc szewca

Warto także pomyśleć o pomocy fachowca. Szewc ma w swojej pracowni narzędzia, dzięki którym bez problemu rozciągnie buty. Jeżeli więc nie chcesz robić tego samodzielnie, wyprawa do niego jest bardzo dobrym pomysłem.

Jak zapobiegać obcieraniu butów?

No dobrze, wiemy już, co zrobić, aby rozciągnąć buty. Zanim jednak nam się to uda, istnieje ryzyko, że poranimy sobie stopy. Żelowe wkładki do butów to zdecydowanie coś, co zawsze warto mieć w domu, a nawet w torebce, żeby je zastosować gdy już po wyjściu okaże się, że Twoje nowe buty nie należą do najwygodniejszych!

Zdj. główne: Clem Onojeghuo/unsplash.com

Autor

Absolwentka polonistyki oraz studiów podyplomowych z marketingu internetowego, copywriterka z kilkuletnim doświadczeniem. Od dziecka chciała pisać i spełnia to marzenie każdego dnia! Prywatnie żona i mama, pasjonująca się marketingiem, literaturą i modą oraz jej historią. Wyznaje zasadę, że pięknych sukienek, oryginalnych butów i szminek w szalonych kolorach nigdy dość!

Kliknij by skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane wpisy

Ubrania

Kylie Jener zachwyca na pokładzie swojego odrzutowca! Nie zgadniecie co ma na sobie!

Dodatki

Stylistka Lawirantka podpowiada, jakie będą najważniejsze trendy nadchodzących miesięcy.

Uroda

Poznaj urodowe trendy na sezon wiosna-lato 2021!

Styl życia

To właśnie oni kreują makijażowe trendy na świecie. Najlepsi wizażyści, którym zaufały hollywoodzkie sławy!