Connect with us

Wpisz czego szukasz

Selectiver

Dla niej

Jak chronić włosy przed promieniowaniem UV?

Thomas Koukas/unsplash.com

Kiedy przychodzą wiosna i lato, przypominamy sobie, jak ważna jest ochrona skóry przed słońcem. Ale czy pamiętamy też o ochronie włosów? Promieniowanie UV również im może zaszkodzić. Nie dla wszystkich jest oczywiste to, że o włosy też należy szczególnie dbać latem. Z tego artykułu dowiesz się, w jaki sposób chronić włosy przed promieniowaniem UV. 

Dlaczego ochrona włosów przed promieniowaniem UV jest tak ważna?

Ochrona włosów przed słońcem jest konieczna, jeżeli nie chcesz borykać się z ich wypadaniem i osłabieniem. Ekspozycja włosów na silne promieniowanie wiąże się bowiem z odchyleniem łusek włosów i niszczeniem ich kory. Efektami tego są łamliwość i suchość włosów. Jeżeli nie zadbasz o odpowiednią ochronę, to Twoje włosy po lecie mogą stracić swoją sprężystość, miękkość i blask. Słońce ma również negatywny wpływ na cebulki włosów, może przyczynić się do ich wypadania. Ponadto, jeśli nie stosuje się odpowiednich środków ochrony, kolor włosów może wypłowieć. 

Jaki rodzaj włosów jest najbardziej narażony na szkodliwe promieniowanie UV?

Posiadaczki każdego rodzaju włosów powinny zadbać o ochronę przed promieniowaniem UV. Jednak najbardziej narażone są włosy wysokoporowate i jasne. One z natury są bardziej suche i podatne na działanie czynników zewnętrznych. Jeżeli jesteś kręconowłosą blondynką, to uważnie przeczytaj ten artykuł. 

W jaki sposób chronić włosy przed promieniowaniem UV?

Jeżeli kochasz lato i słoneczne dni, a jednocześnie chcesz cieszyć się pięknymi i zdrowymi włosami przez cały rok, to koniecznie zapoznaj się poniższymi radami. Dotyczą sposobów ochrony włosów przed promieniowaniem UV. 

1. Mycie włosów delikatnymi szamponami

Latem siłą rzeczy częściej myjemy włosy, bo kąpiemy się w morzu czy jeziorze oraz zwyczajnie się pocimy. Z tego powodu w okresie wakacyjnym szczególnie warto zadbać o to, aby szampony, których używamy, były jak najdelikatniejsze. Tylko takie kosmetyki nie będą podrażniały skóry głowy i zdzierały bariery ochronnej z włosów. Postaw więc na delikatne szampony. Są to takie kosmetyki, które nie mają w składzie mocnych detergentów, takich jak SLL, SLES itp.

2. Pamiętaj o stosowaniu odżywek i masek

Na wakacjach nie mamy czasu na pielęgnację włosów. Łatwo więc o zaniedbanie stosowania masek i odżywek po każdym myciu. Jest to jednak niezbędne do tego, aby włosy były chronione przed słońcem. Jeżeli nie będziesz zapominała o nałożeniu takich produktów po umyciu włosów, to będą one nawilżone oraz chronione przed działaniem słońca. Szczególnie ważne jest stosowanie odżywek emolientowych. 

3. Są kosmetyki z filtrami UV!

W drogeriach są dostępne kosmetyki do włosów zawierające filtr UV. Są to na przykład specjalne mgiełki i olejki. Warto latem się w nie zaopatrzyć, aby cały czas chronić swoje włosy. 

4. Zakładaj chusty i kapelusze

Latem chroń przed słońcem włosy i głowę. Dzięki założeniu kapelusza lub chusty sprawisz, że między słońcem a pasmami będzie bariera. Nie pozwoli ona na niszczenie włosów. Warto zakupić przed wyjazdem na wakacje stylową chustę i cieszyć się piękną pogodą!

Zdj. główne: Thomas Koukas/unsplash.com

Makijaż i moda to jej wielkie pasje. Oprócz tego jest włosomaniaczka ze specjalnym uwzględnieniem włosów kręconych. Uwielbia delektować się kawami z różnych stron świata i porównywać ich smak.

Kliknij by skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane wpisy

Ubrania

Kylie Jener zachwyca na pokładzie swojego odrzutowca! Nie zgadniecie co ma na sobie!

Dodatki

Stylistka Lawirantka podpowiada, jakie będą najważniejsze trendy nadchodzących miesięcy.

Uroda

Poznaj urodowe trendy na sezon wiosna-lato 2021!

Styl życia

To właśnie oni kreują makijażowe trendy na świecie. Najlepsi wizażyści, którym zaufały hollywoodzkie sławy!