Connect with us

Wpisz czego szukasz

Selectiver

Dodatki

Najmodniejsze dodatki skórzane dla niej i dla niego

BERLIN, GERMANY - JUNE 08: Couple André Hellmundt wearing T-white shirt Mango Man, pants SamsoeSamsoe, chucks Converse, bag Louis Vuitton and Aline Kaplan is seen wearing grey Trench coat Palones, dress Weekend&Beyond, blue bag Mango, sunglasses Aigner, sandals Zara on June 08, 2021 in Berlin, Germany. (Photo by Christian Vierig/Getty Images)

Artykuł sponsorowany

Zarówno w modzie, jak i wystroju wnętrz, czasami dobrze jest postawić na najbardziej klasyczne rozwiązania. Taką właśnie klasyczną elegancją w dodatkach jest zdecydowanie galanteria skórzana. Choć znacznie różni się od tej wykonywanej kiedyś, nigdy nie wyjdzie ona z mody i zawsze będzie świadczyć o dobrym stylu. Jakie są dziś najmodniejsze dodatki skórzane przeznaczone dla Pań, a jakie dla Panów? W tym artykule znajdziesz kilka ciekawych propozycji. 

Materiał

Określenie galanteria skórzana nie wskazuje jeszcze na konkretny materiał, z jakiego wykonane są dodatki. Na rynku bowiem możemy znaleźć wiele rodzajów czy gatunków skóry naturalnej, a także wiele rozwiązań przyjaznych środowisku,  jak eko skóra i różne warianty skóropodobne. Przyznać należy, że wciąż skóra naturalna pozostaje najtrwalszym i najlepiej wyglądającym materiałem galanteryjnym. Jednak jeśli chcemy zdecydować się na rozwiązania sprzyjające przyrodzie, to warto zastanowić się nad wyborem różnego rodzaju imitacji skóry oraz tzw. eko skóry, które potrafią być równie trwałe i nie różnią się wyglądem, czy stopniem elegancji, od skóry naturalnej. 

Co ze skóry

Kiedyś niemal wszystkie dodatki do ubioru były wykonywane ze skóry. Dziś z tej tradycji nie zostało już prawie nic, ale możemy znaleźć jeszcze trochę elementów garderoby wykonanej z tego trwałego i eleganckiego materiału. Oczywiście do najważniejszych należą skórzane buty, rękawiczki, portfele, paski, torby i torebki, czy paski do zegarków, a nawet kapelusze. Jest to trend, który nigdy nie straci na aktualności i zawsze będzie doceniany w modzie. Co dziś należy do najpopularniejszych modeli skórzanych dodatków?

Galanteria skórzana dla pań

Najpopularniejszym dodatkiem w kobiecej garderobie jest najczęściej skórzana torebka. Bez niej nigdy nie ruszają się z domu, a jej zawartość pozostaje zawsze niezgłębioną tajemnicą, której ilość elementów zdradza jedynie ciężar. Warto więc postawić na najbardziej klasyczne i wytrzymałe modele, które nie tylko łatwo będzie dobrać do wielu stylizacji, ale również sprostają wymaganiom codziennego użytku, a także nie będą się szybko niszczyć. Do skórzanej torebki warto również zaopatrzyć się w portfel wykonany z tego samego materiału. Galanteria skórzana dla Pań, to oczywiście również skórzane paski, których możemy znaleźć przynajmniej kilka w szafie, ponieważ każdy kolorystycznie odpowiada innemu kolorowi par butów. Kiedy przychodzi chłodniejszy okres w ciągu roku, to niezastąpionym dodatkiem, o nietuzinkowej elegancji, pozostają skórzane rękawiczki. 

Skórzane dodatki dla panów

W każdej męskiej szafie musi znaleźć się przynajmniej jeden pasek do spodni wykonany ze skóry. Jest to bezwzględny must have każdego mężczyzny. Ale co jeszcze należy do najmodniejszych męskich dodatków wykonanych ze skóry? Bez wątpienia pozostają nimi torby męskie wykonane ze skóry, najczęściej bardzo pojemne i noszone na ramieniu, ale także torebki na pas, które pozwalają na przechowanie kilku ważnych rzeczy, kiedy wychodzimy z domu. Kolejnym bardzo oczywistym elementem męskiej galanterii skórzanej jest portfel wykonany z tego materiału. Oprócz tego warto pomyśleć także o skórzanych rękawiczkach na jesień oraz zimę. Najrzadziej kupowanym męskim dodatkiem wykonanym z tego materiału jest kapelusz, przypomina on nieco te, które znamy z westernów, ale trzeba przyznać, że zawsze zrobione są z wysokiej jakości skóry oraz z ogromną dokładnością. 

Studiujący filologię polską, miłośnik domowej dżungli, literatury pozytywistycznej i muzyki klasycznej. W pracy copywritera dzieli się zdobytym doświadczeniem i miłością do słowa.Choć na co dzień stawia na bardziej klasyczne rozwiązania, chętnie poszukuje nowości w świecie mody.

Kliknij by skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane wpisy

Ubrania

Kylie Jener zachwyca na pokładzie swojego odrzutowca! Nie zgadniecie co ma na sobie!

Dodatki

Stylistka Lawirantka podpowiada, jakie będą najważniejsze trendy nadchodzących miesięcy.

Uroda

Poznaj urodowe trendy na sezon wiosna-lato 2021!

Styl życia

To właśnie oni kreują makijażowe trendy na świecie. Najlepsi wizażyści, którym zaufały hollywoodzkie sławy!