Connect with us

Wpisz czego szukasz

Selectiver

Perfumy

Gdzie najlepiej kupować ekskluzywne perfumy?

Trung Do Bao/unsplash.com

Oryginalne, piękne perfumy to wizytówka każdej eleganckiej kobiety i mężczyzny z klasą. Często zapachy po pewnym czasie stają się naszą cechą charakterystyczną, dzięki której otoczenie kojarzy je właśnie z konkretną osobą. Zobacz, gdzie najlepiej kupić ekskluzywne perfumy, by nie dać się oszukać i dobrze wydać pieniądze!

Perfumy, które są oryginalne, to gwarancja trwałości, a więc i dobrej jakości. Zapach droższych produktów zdecydowanie różni się od tańszych zamienników. Niestety, rynek przepełniony jest produktami, które są podróbkami. Promocje zdarzają się często, ale nie są to z reguły ceny, które oferują nieuczciwi sprzedawcy.

Zakup perfum to często niemały wydatek. Nie warto więc dać się zwieść. Każdą podejrzaną ofertę należy zweryfikować.

Gdzie kupić?

Oryginalne perfumy możesz zakupić i stacjonarnie, i w Internecie. W przypadku tej drugiej drogi warto zachować szczególną ostrożność, bo nigdy nie mamy gwarancji, szczególnie w przypadku ofert prywatnych sprzedawców, że rzeczywiście płacimy za pełnowartościowy produkt, który został wcześniej zakupiony od producenta. Kupno w sieci ma jednak też swoje zalety!

Popularne drogerie to z reguły pewny zakup. Na takim kosmetyku musi znajdować się ich skład oraz informacja, która potwierdza ich jakość. Ryzyko istnieje jednak, gdy udajemy się na stragany, targi lub co gorsza dworce czy stoiska przy galeriach. Sprzedawcy, który rozprowadzają w ten sposób produkty, to w większości osoby, które oferują podrabiane perfumy za pozornie atrakcyjną cenę. Często zdarza się, że myli nas wygląd flakoniku. Ich uderzające podobieństwo do oryginalnych produktów nie jest równoznaczne z pewnością, że ich jakość, skład, trwałość lub nawet zapach będzie taki sam.

Ceny w popularnych drogeriach są z reguły dość wysokie, ale czasami warto wydać więcej i  przekonać się do zakupu, aby cieszyć się jakością perfum. Odrobinę niższe ceny pojawiają się co jakiś czas w drogeriach takich jak Hebe lub Rossman. To sklepy, które często urządzają większe akcje promocyjne, podczas których zakup oryginalnych perfum niekoniecznie związany jest z dużym wydatkiem.

Zakupy przez Internet, to jak już wspominaliśmy, dość duże ryzyko. Nie oznacza to jednak, że zawsze jesteśmy narażeni na kupno podróbki. By nie dać się oszukać, należy pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Pierwszą z zasad, których powinniśmy przestrzegać, jest zakup u znanego sprzedawcy, który często reklamuje się w mediach, a jego marka jest postrzegana jako wiarygodna. Zamawianie od osób prywatnych to raczej kiepski pomysł. Fikcyjne konta, podrabiane produkty, oszustwa, wyłudzanie pieniędzy, opłaty „z góry” i inne dziwne wymogi sprzedawców powinny wzbudzać w nas niepokój. 

Podróbki – cechy charakterystyczne

Rozpoznanie podróbek i oryginalnych perfum jest dość proste, o ile wiemy, na co zwrócić uwagę. Pierwszym niepokojącym sygnałem jest folia, która ochrania opakowanie. Jeśli jest przerwana, postrzępiona, zniszczona lub fabrycznie źle dopasowana, to jest spora szansa, że produkt jest tanim zamiennikiem. Producenci perfum dbają o każdy szczegół tzn. grawerowane elementy, staranne litery itd. Na zamiennikach często druk jest niechlujny i słabej jakości. Zapach oryginalnych perfum powinien utrzymywać się przez prawie cały dzień. Na początku wyraźnie odczuwalna jest pierwsza nuta zapachowa, a ostatnia, która z reguły odpowiada za trwałość, na koniec dnia. Podróbki szybko przestają pachnieć, a najintensywniejszy zapach pojawia się w chwili ich użycia.

Zdj. główne: Trung Do Bao/unsplash.com

Karina Strzelińska

Z wykształcenia i pasji dziennikarka. Niesamowitą radość sprawia jej pielęgnacja i uprawa roślin. Wolny czas spędza na czytaniu książek i oglądaniu filmów w domowym zaciszu. Uwielbia przestrzenie zaaranżowane w estetyczny i funkcjonalny sposób. Miłośniczka minimalizmu i klasycznych rozwiązań.

Kliknij by skomentować

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powiązane wpisy

Dodatki

Nosimy je nie tylko na plażę, nadmorski bulwar i piknik.

Ubrania

Kylie Jener zachwyca na pokładzie swojego odrzutowca! Nie zgadniecie co ma na sobie!

Dodatki

Stylistka Lawirantka podpowiada, jakie będą najważniejsze trendy nadchodzących miesięcy.

Uroda

Poznaj urodowe trendy na sezon wiosna-lato 2021!