Connect with us

Wpisz czego szukasz

Selectiver

Dla niego

Czym się kierować, wybierając barbera?

Allef Vinicius/unsplash.com

Coraz więcej mężczyzn przywiązuje uwagę do swojej brody. Dba o nią, używa odpowiednich kosmetyków oraz przycina. Wraz z rozwojem tego trendu powstaje coraz więcej salonów barberskich. Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę, zanim powierzysz swoją brodę w ręce profesjonalisty.

Czym jest barbering?

Na początek zacznijmy od absolutnych podstaw. Barbering to inaczej fryzjerstwo męskie. Choć dobry barber troszczy się głównie o brody i wąsy, zadba także o włosy na głowie. 

Barberzy obsługują swoich klientów w barber shopach. To miejsca stworzone z myślą o mężczyznach, kobiety nie mają do nich wstępu. Oprócz usług barberskich w niektórych salonach klientom oferuje się także szklaneczkę dobrego wysokoprocentowego trunku. Barber shopy zazwyczaj urządzone są w charakterystyczny sposób – surowe wnętrza mają nawiązywać do wystroju barów lub staromodnych zakładów fryzjerskich.

Barber czy fryzjer?

Mężczyźni, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z pielęgnacją brody, mogą zastanawiać się, czy nie wystarczą im usługi tradycyjnego fryzjera. Warto jednak mieć na uwadze, że barber zajmuje się przede wszystkim stylizacją i pielęgnacją zarostu. Posiada profesjonalną wiedzę na ten temat i z pewnością będzie umiał odpowiedzieć na każde Twoje pytanie. Otrzymasz także porady, jak dbać o zarost i fryzurę na co dzień.

Wizyta u barbera z pewnością będzie nieco droższa niż u fryzjera. Możesz jednak liczyć na naprawdę profesjonalną obsługę i dobór odpowiednich kosmetyków.

Jak znaleźć dobrego barbera?

Najlepiej przez pocztę pantoflową. Możesz popytać swoich znajomych, czy są zadowoleni z usług barberskich w danym salonie. Dobrym rozwiązaniem jest również przeczytanie opinii klientów w internecie. Warto także umówić się na wizytę u barbera osobiście, a nie przez telefon lub aplikację. Jeśli wejdziesz do danego miejsca, będziesz mógł sprawdzić, czy jego klimat Ci odpowiada oraz zobaczysz barbera w akcji.

Po czym poznać dobrego barbera?

Dobrego barbera poznasz po owocach, czyli po jego własnej brodzie (o ile taką ma). Brodacz brodacza zawsze zrozumie, dlatego o wiele łatwiej będzie Wam nawiązać nić porozumienia. Często barberzy mają swoje style, w których się specjalizują. Dobrze jest więc wcześniej przyjrzeć się pracom danego specjalisty, by sprawdzić, czy jego technika pracy Ci odpowiada.

Jak przygotować się do wizyty u barbera?

Jeśli dopiero zacząłeś hodowanie swojej brody, nie musisz umawiać się do barbera zbyt szybko. Najlepiej zrobić to po 3 miesiącach od zapuszczania zarostu. Pamiętaj jednak, że dobrzy barberzy potrafią być naprawdę rozchwytywani, dlatego warto zarezerwować sobie termin nieco wcześniej. Przez ten czas dbaj o swoją brodę w domowych warunkach: oczyszczaj ją specjalnym szamponem i nakładaj olejek. Podczas wizyty jasno wyraź swoje oczekiwania. Możesz także przynieść przykładowe zdjęcia, by łatwiej było wytłumaczyć, o co Ci chodzi. Jeśli sam jeszcze do końca nie masz pomysłu na swoją brodę, nic nie szkodzi. Oddajesz się przecież w ręce profesjonalisty, który z pewnością dobierze kształt brody do Twojej twarzy.

Nie zniechęcaj się

Jeżeli pierwsza wizyta u barbera nie spełni Twoich oczekiwać, próbuj dalej. Zmień barbera, czytaj opinie, przeglądaj portfolia. Z pewnością znajdziesz osobę, która zaopiekuje się należycie Twoim zarostem!

Zdj. główne: Allef Vinicius/unsplash.com

Anna Jastrzębska

Studiuje polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Swoją zawodową przyszłość wiąże z pracą w wydawnictwie publikującym książki dla dzieci. Wiernie śledzi nowinki ze świata mody i nowości z selektywnych marek. Wolne chwile spędza na czytaniu reportaży lub na oglądaniu spektakli w teatrze.

Kliknij by skomentować

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powiązane wpisy

Ubrania

Kylie Jener zachwyca na pokładzie swojego odrzutowca! Nie zgadniecie co ma na sobie!

Dodatki

Nosimy je nie tylko na plażę, nadmorski bulwar i piknik.

Dodatki

Stylistka Lawirantka podpowiada, jakie będą najważniejsze trendy nadchodzących miesięcy.

Uroda

Poznaj urodowe trendy na sezon wiosna-lato 2021!